Zestaw Rev'it! Sand 3, opina po trzech latach użytkowania

Na gorącą pustynię czy lodowatą Islandię. W każdym z tych miejsc zestaw Rev'ita poradzi sobie znakomicie.

Jacek Hanusz

W zestawie Sand 3 nie ma zastosowano topowych ma­teriałów: ludzkość zna lepsze tkaniny niż poliester (warstwa zewnętrzna) czy membrana Hydratex. Na szczęście zalety tego zestawu pozwalają to wybaczyć. Kieszeni w kurtce jest niewiele, za to dwie przednie są tak wielkie, że wejdą do nich duży smartfon czy wypchany portfel. Po jednej dużej znajdziesz w membranie (wodoodporna) i podpince. Nie ma kieszeni napoleońskiej, jest za to ogromna na nerkach, do której zapakujesz wypiętą membranę.

W spodniach jest podobnie. Dwie kieszenie na udach i jedna mała zapinana na zamek, w sam raz na kluczyk od motocykla. Wentylacja? I w kurtce, i w spodniach znakomita! Fajnym patentem są gąbkowe wkładki pod nią, które rozprowadzają strumień powietrza pod kurtką.

Rev’it! Sand 3

Kategoria: odzież tekstylna
Czas testu 32 miesiące
Cena: kurtka 1999 zł, spodnie 1422 zł
Importer: www.revitsport.com

Producent obiecuje

Zestaw wykonany z poliestru 600, ripstopu oraz PWR 500D. Oddychająca i wypinana membrana Hydratex 3L oznacza stuprocentową wodoodporność, a podpinka sprawia, że kurtka sprawdzi się w chłodniejszym czasie (da się ją wypiąć). Bezszwowe panele pod pachami zapewniają pełną swobodę ruchów oraz komfort podczas podróży. Kurtka ma protektory Seeflex CE-level 2 na ramionach i łokciach oraz opcjonalny protektor pleców. Dzięki specjalnym zaczepom do kurtki dopniesz kołnierze Leatt oraz Moveo. Sand 3 ma dwa (krótki i długi) zamki do spięcia kurki ze spodniami. Zamiast membrany można wpiąć kamizelkę chłodzącą Challenger Cooling Vest.

Zobacz też: Rev’it! Downtown - puchowa kurtka na motocykl

Co ważne każdy z zamków będących w zasięgu ręki obsłużysz w rękawicach podczas jazdy. Zewnętrzne są grube, plastikowe, więc o zacięciach zapomnij. Więcej uwagi musisz poświęcić podczas wpinania membrany. Jej drobny zamek lubi się rozejść, gdy niedbale go wepniesz. Fajnym patentem jest też możliwość spięcia podpinki z kurtką bez membrany. W suchym klimacie bomba. Ochraniacze Seeflex są miękkie, wygodne, dobrze dopasowane i nie krępują ruchów. Co ważne, zapewniają poziom ochrony 2.

Choć wyglądają na ogromne, w kieszeniach na udach zmieścisz niewiele. Nie chowaj w nich wartościowych rzeczy, bo małe rzepy na patkach potrafią odpiąć się podczas jazdy.
Jacek Hanusz
Dzięki rzepom regulacja szerokości nogawek jest banalnie prosta. W Rev'icie Sand 3 masz możliwość wpięcia ocieplenia bez membrany.
Jacek Hanusz

 

Co mnie wkurzało? To, że za ochraniacz pleców trzeba dopłacić. Do kieszeni w spodniach zmieści się co najwyżej mapa, a zapięcia na małe rzepy lubią rozpiąć się podczas jazdy. Paski zwężające spodnie na biodrach same się rozsuwają, co oznacza szukanie spodni na wysokości kolan.

Rev’it potwierdził najwyższą jakość wykonania. Mimo kilku lat użytkowania nie ma śladów zaciągnięć, spruć, nawet gorące tłumiki nie zrobiły wrażenia na nogawkach.

Nasza ocena bardzo dobry

 

 

 

Zestaw idealnie pasuje do turystycznych enduro. Nie jest tani, ale jakość musi kosztować. Pochwała należy się też za świetną wentylację.
Co ważne, zamki na ramionach i na klacie bez trudu zapniesz nawet w rękawicach podczas jazdy!

Jacek Hanusz

 

Zobacz również:
REKLAMA