Zipp Quantum R: Jest lepiej ale wciąż nie doskonale

Kolejna odsłona Zippa Quantum wygląda naprawdę fajnie. Agresywny design, żywe kolory – to będzie się podobać. Czy Quantum R jeździ tak jak wygląda?

Zipp Quantum R przed paroma laty w nasze ręce wpadł Zipp Quantum. Skuter był duży, wygodny, ale wyglądał jak wiele innych chińskich skuterów. Kolejne wcielenie Quantuma w pełni zasługuje na literę R w nazwie – wygląda o niebo lepiej, obręczy z ażurowymi szprychami nie powstydziłby się o wiele droższy bike, a jakość wykonania to zupełnie inna bajka niż przed laty.

Kokpit Quantuma przez lata dojrzał i w najnowszej wersji R wygląda naprawdę fajnie.
Pod kanapą zmieści się tylko mały integral. Szczękowiec z Lidla za żadne skarby nie dał się zamknąć. 
Kokpit Quantuma przez lata dojrzał i w najnowszej wersji R wygląda naprawdę fajnie. Pod kanapą zmieści się tylko mały integral. Szczękowiec z Lidla za żadne skarby nie dał się zamknąć. 
   

Tradycyjnie dla tego modelu pod kierownicą znalazło się miejsce na schowek, a pod kanapą zmieszczą się spore zakupy. Quantuma napędza prosty dwusuw chłodzony powietrzem. Szkoda tylko, że fajny design i dynamiczny silnik nie uchroniły go od przypadłości, które nie powinny się zdarzyć w tak świeżym skuterze. W naszym egzemplarzu po paru kilometrach i kilku hamowaniach blokował się tylny hamulec. Robił to na tyle skutecznie, że dalsza jazda kończyła się na poboczu. Całą winę zrzucamy na felerną pompę hamulcową. Szkoda też, że alarm zbyt szybko rozładowuje akumulator, a kierownica ma wyraźny luz.

Nie ma róży bez kolców – to powiedzenie idealnie pasuje do tego rollera.

Dane techniczne Zipp Quantum R
SILNIK
Budowa jednocylindrowy, dwusuwowy, chłodzony powietrzem, gaźnik.
Elektryka akumulator 12 V/7 Ah
Pojemność skokowa 50 cm3
Stopień sprężania 10,5:1
Moc maks. 4 KM (2,9 kW) przy 7500 obr/min
Maks. moment obr. 3 Nm przy 5000 obr/min
PODWOZIE
Rama stalowa
Zawieszenia przód – widelec teleskopowy,
tył – dwa amortyzatory.
Hamulce p/t tarczowe
Rozmiary opon p/t 130/60-13 / 130/60-13
Pojemność zbiornika paliwa 6,5 l
CENA 4599 zł

 

Zobacz również:
REKLAMA