Od redaktora:

Red. nacz. Jacek Ociepko

Rozwiń

Czas prezentów

Czy lubię rozdawać prezenty? Jasne że tak! Najbardziej te związane z motocyklami. W tym roku mam do przekazania kluczyki do nowego Suzuki GSX-S 1000 FA.

W tym roku mija 20 lat, od kiedy prowadzimy plebiscyt Best Bikes. Plebiscyt, w którym zamieniamy się rolami i to Ty, czytelnik, stajesz się jurorem. Decydujesz bowiem, które motocykle zasługują na miano najlepszych w nadchodzącym sezonie. Zadanie nie jest takie łatwe, na jakie z pozoru wygląda. Przygotowaliśmy listę 206 maszyn podzielonych na dziewięć kategorii. Twoje zadanie polega na wybraniu najlepszej z każdej kategorii. Na czym polega trudność? A na tym, że ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, po chwili zastanowienia być może stwierdzisz, że chętnie postawiłbyś w swoim garażu kilka maszyn z danej kategorii. A zagłosować możesz tylko na jedną. I nie zapomnij o wymyśleniu hasła reklamującego nasz plebiscyt.

Swoje typy i hasło zapisz na karcie do głosowania, którą znajdziesz wpiętą na środku numeru. Karty są dwie, więc możesz wypełnić obie i wysłać do nas. Tylko pamiętaj, że na podjęcie decyzji masz czas do końca stycznia. Czyli 31 stycznia 2018 r. jest ostatnim dniem, kiedy możesz wysłać kartę – decyduje data stempla pocztowego. I jeszcze jedno: w głosowaniu biorą udział tylko oryginalne kupony, więc numer z nadesłanym plikiem kserokopii nie przejdzie. Ważna sprawa: nie zapomnij wpisać danych o sobie, o które prosimy. Przecież musimy wiedzieć, komu wręczyć kluczyki. Nagrodą za Twoją ciężką pracę będzie szansa zgarnięcia nowiuteńkiego Suzuki GSX-S 1000 FA. To nie wszystko. W tym roku oprócz motocykla mamy do rozdania niemal 70 motocyklowych upominków (ciuchy i akcesoria) ufundowanych przez naszych sponsorów. Nie wierzysz w swoje szczęście? Jednego możesz być pewien: jeśli nie wyślesz do nas karty do głosowania, na bank niczego nie zdobędziesz.

W nadchodzącym nowym roku życzę Ci spełnienia wszelkich marzeń – tych dużych, jak i tych małych. Życzę równych dróg, taniego paliwa, miliona pomysłów na przebudowę stojącego w garażu customa i dokładnie tylu powrotów, co wyjazdów. Mam nadzieję, że tak jak to miało miejsce w sezonie 2017 z wieloma z Was będę mógł przybić piątkę gdzieś w trasie. Lewa w górę i byle do wiosny!

Polecamy:


Tygrys na botoksie

Małe zmiany - duże rezultaty, tak w kilku słowach podsumować można wrażenia z jazdy nowym, odchudzonym i uzbrojonym w świetne zawieszenia Triumphem Tigerem 1200.


Azja Ekspress

Małe nakedy wracają do łask, z jednej strony to zasługa przepisów, z drugiej fakt że mają całkiem sporo do zaoferowania. No i te ceny... W naszym porównaniu udział wzięły: Bajaj Dominar 400, Benelli BN 302 oraz BMW R 310 R.

TEST + TECHNIKA

14 Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Oto drugi zestaw nowinek i wynalazków z mediolańskich targów EICMA i Tokyo Motor Show na sezon 2018. Rewolucyjnych prezentacji nie było, co jednak nie znaczy, że wiało nudą.

20 Tygrys na botoksie

Niektórzy twierdzą, że Triumph Tiger 1200 nie jest nowym motocyklem. Na pewno nim nie jeździli! Małe zmiany przyniosły ogromne rezultaty.

26 Czarny ciągnik

Indian Scout Bobber to typ o dwóch twarzach: stanowi udane połączenie cech cruisera i sportowego charakteru.

30 Prześcignąć czas

Raport z jazdy pierwszym (RN01) i ostatnim (RN32) wcieleniem Yamahy YZF-R1. Ewolucja od zimnokrwistego zabijaki do precyzji jak cięcie skalpela.

36 Azja Ekspress

Test trzech trzysetek: Bajaja Dominara 400, Benelli BN 302 i BMW G 310 R.

SERWIS

44 Gra pozorów

Honda CBR 650 F należy do tych motocykli, które nie wyróżniają się w tłumie: nie poraża mocą, za to fajnie wygląda i oferuje neutralne prowadzenie.

50 Zabity przez MT-09

Jakkolwiek dziwnie to brzmi, zaletą używanej Yamahy FZ8 jest przeciętność. Czytaj: brak poważnych słabości. Wiele oferowanych na rynku wtórnym FZ-ósemek jest dozbrojonych w akcesoryjne dodatki.

BEST BIKES

53 Best Bikes 2018

Weź udział w Best Bikes 2018. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w losowaniu Suzuki GSX-S 1000 FA i 68 innych nagród.

SERWIS

69 W stronę słońca

Nie powinieneś mieć kłopotów z Kawa­saki VN 900 z drugiej ręki. Ten cruiser jest bezawaryjny i zapewnia spokój.

70 Zdobywanie Afryki

Pojedynek używek: Honda XRV 750 Africa Twin kontra Yamaha XTZ 750 Super Ténéré.

80 Na początku jest chaos

W BMW podpatrzyliśmy część tajemnic okrywających proces powstawania nowego motocykla.

84 Potrzeba matką wynalazków

Sprawdziliśmy, co jest wartych 8 znalezionych w necie patentów, których zastosowanie ma nam, motocyklistom, ułatwić życie.

88 My się zimy nie boimy

Nie jesteś bezbronny w walce z wychłodzeniem organizmu.

MAGAZYN

92 Z Odrą w roli głównej

220-kilometrowy wypad naszego czytelnika zaprowadził go m.in. do najdalej na zachód wysuniętego miejsca w Polsce.

94 Turkie! Turkie!

Tureckie klimaty i wrażenia oczami dwojga naszych czytelników

SPORT

100 Czy ktoś go zatrzyma?

Szóste mistrzostwo świata i czwarte w MotoGP ledwie 24-letniego Marca Márqueza. Oraz podsumowanie sezonu.