Od redaktora:

Jacek Ociepko

Rozwiń

Słowo się rzekło...

Przed kilkoma miesiącami obiecywałem, że nie odpuszczę tematu szkoleń motocyklowych i... Słowa dotrzymałem. w tym sezonie, tak jak w poprzednim, zapraszam na tor do wspólnego z Motocykl Action Team doskonalenia techniki jazdy.

Tak jak w roku ubiegłym naszą bazą będzie mieszczący się w Kiełminie koło Łodzi nowoczesny tor, świetnie nadający się do tego celu. Położenie w centralnej Polsce gwarantuje, że żaden region naszego kraju nie będzie poszkodowany ze względu na odległość. Bliskość skrzyżowania z dwoma głównymi autostradami powinna jeszcze bardziej ułatwić Ci pojawienie się na szkoleniu. Jedno ze szkoleń w tym sezonie odbędzie się w sobotę, a pozostałe w niedzielę (terminy znajdziesz odrobinę niżej i na str. 119), warto więc połączyć przyjazd do Kiełmina z dłuższym weekendowym wypadem po zakątkach centralnej Polski. Niedaleko toru znajduje się sporo hoteli i pensjonatów, tak więc bez względu na grubość portfela nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem noclegu.

Na ten rok zaplanowaliśmy sześć szkoleń. To plan minimum. Jeśli zdarzy się podobna sytuacja jak w ubiegłym roku, gdy zgłosiła się do nas grupa motocyklistów jeżdżących na chopperach z prośbą o przygotowanie szkolenia uwzględniającego specyfikę motocykli tego typu, nie widzę najmniejszego problemu, by takie zorganizować. Ten sezon rozpoczynamy 22 kwietnia. Mocno trzymam kciuki, by pogoda dopisała tego dnia. Kolejne terminy to: 6 maja, 2 czerwca, 8 lipca, 22 lipca i 12 sierpnia.

Na koniec najważniejsze. Tak jak w ub.r., najlepszym miejscem do komunikacji w sprawach związanych z naszymi szkoleniami jest strona www.motocykl-online.pl/action-team. Znajdziesz tam dokładny program szkoleń, daty kolejnych edycji, zobaczysz, ile wolnych miejsc pozostało w terminie, do którego się przymierzasz, zarejestrujesz się, jak również zapłacisz za szkolenie. To tu pojawią się również rozbudowane galerie zdjęć ze szkoleń, jak i opinie uczestników. Jeśli z jakichkolwiek powodów będziemy zmuszeni odwołać imprezę (dla wyjaśnienia: deszcz, nawet intensywny, nie spowoduje tego), na stronie pojawi się odpowiedni komunikat. Od razu uprzedzam pytanie: jeśli to z naszej winy lub z powodów losowych szkolenie nie odbędzie się, możesz być pewien, że wpłacone pieniądze nie przepadną i szybko wrócą na Twoje konto.

Do zobaczenia na torze!

Polecamy:


Gdzie tylko oczy poniosą
W nowej Afryce Twin Japończycy postawili na prostotę. Brytyjczycy natomiast dokonali ponad 100 zmian w swoich Tigerach 800 i 1200. Sprawdzamy jak dają sobie radę w hiszpańskich górach i na marokańskich bezdrożach. 


Weź to w swoje ręce
Każdy duży chłopiec lubi pogrzebać wieczorami przy swoim sprzęcie. Prezentujemy narzędzia, które warto mieć w garażu. 

TEST + TECHNIKA

19 Gdzie tylko oczy poniosą

Test turystycznych enduro. Honda Africa Twin Adventure Sports i Triumph Tiger 800 XCa zdobywają hiszpańskie góry i marokańskie bezdroża.

36 Dobra zmiana

Mimo że nazywa się GL 1800 i ma 6-cylindrowy silnik, nowa Honda Gold Wing to motocykl skonstruowany od nowa.

40 British Open

Spotkanie z brytyjskim dżentelmenem, czyli raport z jazdy Nortonem Commando 961 Sport.

46 Rakieta ziemia–ziemia

Na torze w Portimão sprawdziliśmy, jak jeżdżą tegoroczne rakiety Yamahy – YZF-R1 i YZF-R1M.

50 Wędrowcy z piekła rodem

Te maszyny to ogień zmieszany z wodą Porównanie sportowych turystyków – BMW S 1000 XR, Kawasaki Z 1000 SX i KTM-a 1290 Super Duke GT.

64 Oko kupuje

Benelli BN 251 kusi ceną i wyglądem, ale dla nas to za mało, dlatego sprawdziliśmy, jak jeździ.

SERWIS

66 Skazany na sukces

Na celownik wzięliśmy Yamahę XP 500 T-Max z drugiej ręki. Czy ten używany maksiskuter to dobra lokata kapitału?

68 Zawsze numer dwa

Mimo że nie dorównał popularnością turystycznemu kuzynowi, to używany BMW R 800 R jest niezłym pomysłem na motocykl z drugiej ręki.

70 Tam i z powrotem

W pojedynku maszyn używanych naprzeciw siebie stanęły Kawasaki GTR 1400 i Yamaha FJR 1300. Oba z 2008 r.

84 Bitwa na poduszki

Poduszki powietrzne dla motocyklistów? Czemu nie, zwłaszcza że jest w czym wybierać. Nasz przegląd rynku.

92 Techno Logic

Nasz człowiek testował turystyczno-sportowe opony Michelin Road5 i doszedł do bardzo ciekawych wniosków.

96 Weź to w swoje ręce

Jeśli dłubiesz przy motocyklu, wiesz, że niektóre narzędzia są przydatne, a inne niezastąpione. Zobacz, które z nich warto mieć w garażu.

MAGAZYN

104 I wszystko jasne...

Ogłaszamy wyniki naszego plebiscytu Best Bikes 2018. Przy okazji dowiesz się, jaki jest nasz statystyczny czytelnik.

112 Jeśli nie masz kasy...

Na przykładzie Yamahy Tracer 900 podpowiadamy, jak kupić wymarzony motocykl, posiłkując się kredytem bankowym.

118 Gotowy do startu?

Motocykl Action Team znowu w akcji. Zobacz, co i kiedy czeka na ciebie podczas naszych szkoleń z techniki jazdy.

120 Baśń z 1001 Nocy

W Indiach sprzedaje się miliony motocykli, a jednym z głównych graczy na rynku jest Bajaj, którego dwie fabryki mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy.

126 Przełęcze i winkle czekają

Alpy to świetne miejsce dla motocyklistów, ciekawe są zwłaszcza mniej znane drogi i przełęcze.

SPORT

134 Maestro Marco

Wyścigi w Phillip Island zawsze niosły ze sobą sporo emocji, nie inaczej było podczas pierwszych dwóch wyścigów tegorocznego WSBK.

136 Za pięć dwunasta

Sezon MotoGP jeszcze się nie zaczął, ale w paddocku tej klasy wyścigowej już wrze na całego.