TEST+TECHNIKA

20 Druga szansa

Ni pies, ni wydra – coś na kształt świdra, czyli jak Honda położyła wszystkich na łopatki. Od prezentacji minął już jakiś czas, a my nadal nie wiemy, do jakiego worka wrzucić Crossrunnera.

26 Niezły odjazd

Od dzisiaj małolaty do listy używek mogą dopisać KTM-a 125 Duke’a. Uzależnia tak mocno, jak „690”. Dobra wiadomość jest taka, że nie powoduje raka płuc.

34 Polowanie z nagonką

W drugiej części naszego tegorocznego megatestu litrowych szlifierek nie obchodził nas komfort jazdy, zużycie paliwa czy sposób, w jaki można zapakować klamoty na wakacje. Dziewięć superbike’ów wypuściliśmy na tor, gdzie liczyły się tylko ułamki sekund.

60 Wypad na łowy

Kanadyjczycy z Can-Ama prezentują swoją wersję sprzęta do turystyki: trzy koła, kufry jak bagażnik samochodowy i zaskakujący power V-dwójki – oto Spyder RS-T.

66 Sezon na misia

36 111 hektarów lasu, a w nim zagubiony mały „misiek”. Pomagamy Yamasze Grizzly 450 odnaleźć drogę do domu, błądząc po poligonie w Drawsku Pomorskim.

74 Naga broń V4

Recepta jest prosta: weź superbike’a, obedrzyj go z owiewek, a całość przypraw smacznymi detalami. Potem spróbuj, czy nie jest za ostry. Tak powstaje kultowy naked – Aprilia Tuono V4R/APRC.

80 Było wiele radości

Niepozorny naked z ekstrasilnikiem, czyli czy Suzuki Gladius 650 jest wart ceny, którą za niego śpiewają – 27 000 zł.

88 Potwór z planety EVO

Pełnoletność zobowiązuje. Na osiemnastkę największy Monster dostał najsilniejszego chłodzonego powietrzem V-twina.

96 Księgowi za drzwi!

Gutek po liftingu, czyli cysterna na dwóch kołach – oto najkrótszy opis Moto Guzzi Stelvio 1200 8V. Tym razem księgowym odebrano głos, a liczyło się zdanie konstruktorów. Na szczęście.

SERWIS

98 Serce Szerszenia

Jak boli ugryzienie szerszenia, wie tylko ten, kto startował w Hornet Cup. My przeprowadziliśmy sekcję używanego Horneta.

118 Bądź twardy, nie pękaj

Gruby kręci śruby, gruby stęka, śruba pęka... Kilka patentów, żeby nie marnować czasu na walkę z zapieczonymi śrubami.

122 Szczęka opada

Test 13 kasków z otwieraną szczęką – od najdroższych do najtańszych. Który najlepiej ochroni twoją dynię, a który tylko doda kilka punktów do charyzmy?

134 Licencja na kierowanie

Etapy na drodze do motocyklowego prawa jazdy: jak i czego się uczyć, co trzeba umieć, jakie są wymogi na egzaminie itp.

MAGAZYN

140 Nasz własny Tour de Pologne

Trzech gości, trzy motocykle i chytry plan objechania w tydzień Polski wzdłuż granic. Czy wszystko się udało?

SPORT

150 Wyścig z cieniem

Miesięczną przerwę spowodowaną odwołaniem rundy w Japonii znakomicie wykorzystała Honda. Jej bike’i były w Estoril piekielnie szybkie. Ale to nie oznacza, że zwycięzca MotoGP jest już znany.

156 Ofensywa Ducati

Ducati, nie wystawiając fabrycznego teamu, odpuściło sobie World Superbike – tak wydawało się przed sezonem. Ale Carlos Checa i jego team – Althea Racing – udowadniają, że pozory mylą.

160 Pogoń po poligonie

Po krótkim popołudniowym prologu nadszedł czas na coś dla prawdziwych twardzieli: 120- kilometrowy nocny odcinek dał wszystkim w kość. Dalej było już tylko... tak jak być powinno. Nasza relacja z MT Rally.

168 Mokry początek

Polski puchar markowy, węgierski tor i ostra papryka na obiad. Pierwszy wyścig z cyklu Suzuki Cup 2011 za nami.

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

90 Kalendarz czerwcowych imprez

104 Ogłoszenia drobne

110 Garaż

132 Rentgen

138 Imprezy

172 Notatnik sportowy

178 Stopka redakcyjna + co w następnym numerze