TEST + TECHNIKA

18 Każdy ma swoje perfect ride

Big DRakeR – ta maszyna nie przepuści okazji do draki w mieście. Oto street tracker na bazie Suzuki DR 800 Big – made in Polska.

28 Dziesiątka kontra Blady SP

Podpasiona wersja Hondy FireBlade, czyli SP, rzuca wyzwanie najmocniejszemu produkowanemu w Japonii superbike’owi – Kawasaki ZX-10R. Czy słabszy Blady ma szanse?

36 Powrót do przeszłości

Honda wraca w lata 90. – słabszy silnik (mimo większej pojemności), stalowe ramy i jak najprostsze, nieregulowane zawieszenia. Sprawdziliśmy, jak jeżdżą nowe Hondy – CBR 650 F i CB 650 F.

42 Bad boys & good boys

Co lepsze – trzy czy cztery cylindry w rzędowym silniku? Ostrzejsza czy łagodniejsza charakterystyka? Porównanie Kawasaki Z 800, MV Agusty Brutale 800, Suzuki GSR 750 i Yamahy MT-09 nie rozwiało wszystkich wątpliwości. Tak czy siak, zwycięzca może być tylko jeden.

SERWIS

56 Superenduro

Tym razem w cyklu „motocykl używany” piszemy o wadach i zaletach dużego turystycznego enduro Yamahy – XT 1200 Z Super Ténéré.

62 125 powodów do radości

Wybraliśmy siedem najlepszych naszym zdaniem „125”. Wszystkie są niezawodne, oszczędne i na pewno nie musisz wpaść w szpony banku, żeby je kupić.

74 Ząb za ząb

Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie wpadnie na pomysł, aby główkować nad tym, co się dzieje w skrzyni biegów w czasie zmiany przełożenia. Mamy problem z psychiką, więc wyjaśniamy, co i jak. Doświadczonym bikerom zajmuje to około 0,15 sekundy.

MAGAZYN

80 Po pierwsze – ratuj

Bądź przygotowany i nie pozwól, by wakacyjna gleba pokrzyżowała ci plany. Podpowiadamy, jak bez strat wybrnąć z takiej opresji.

84 Strach ma wielkie oczy

Złam polską tradycję – bądź mądry przed szkodą i ubezpiecz się przed wyjazdem na wakacje. To nie jest tak trudne i skomplikowane, jak sądzisz.

SPORT

88 Weekend harców w Harzu

Kwietniowo-majowy weekend w niemieckich górach Harz? Dlaczego nie?! Okazuje się, że to wprost genialny pomysł.

90 Tu Francja, tam Hiszpania

Trzy tygodnie na motocyklu w Pirenejach potrafią wkręcić niezłą śrubę. Dwójka naszych czytelników pokazuje, dlaczego.

96 No risk, no fun

Czy kolejne zwycięstwa w MotoGP Marca Marquéza (ma ich już dziewięć) kogoś jeszcze dziwią? Na szczęście oprócz tego w królewskiej klasie dzieje się, i to sporo!

102 Trzy razy jeden start

Tegoroczne wyścigi WSBK w Laguna Seca obfitowały w spektakularne gleby. Nie zmieniło to jednak zbyt wiele w generalce: Tom Sykes i Kawasaki wciąż na topie.

104 Na upały nie poradzisz

Podczas ostatnich eliminacji wyścigowych mistrzostw Polski zrobiło się tak gorąco, że aż uszczelki pod głowicami puszczały. Nie brakowało i innych awarii oraz przetasowań w stawce.