TEST+TECHNIKA

12 Dokopać kryzysowi

Kolejna porcja nowości na rok 2010. Mimo że kryzys nadal nęka i wielkich, i małych, producenci nas nie rozczarowali. Nawet mimo że niektórzy nie dotarli na targi do Mediolanu.

20 Podwójna seria z automatu

Honda VFR 1200 F to jedna z bardziej oczekiwanych ostatnio premier. Nasz kumpel pofatygował się aż do Japonii, aby sprawdzić, jak jeździ ten sprzęcior. Wrócił oszołomiony.

28 Wilk w wilczej skórze

Ludzie z Kawasaki obiecują, że nowy Z 1000 nie będzie miał nic z owcy w wilczej skórze. W Hiszpanii sprawdziliśmy, czy dotrzymali słowa. Tylko tam jest teraz ciepło...

34 Ogień na smyczy

Raport z jazdy przecinakiem spod znaku BMW – S 1000 RR. Niemcy pobili Japończyków ich własną bronią. ABS i układ kontroli trakcji działają genialnie – tak, że wydaje się, iż w ogóle ich nie ma.

40 Kto bardziej retro?

Test pięciu maszyn w oldskulowym stylu. Sprawdziliśmy, jak w porównaniu wypadły Ducati Sport 1000 S, Harley-Davidson XR 1200, Moto Guzzi V7 Café Racer, Moto Morini Scrambler i Triumph Truxton. Spróbowaliśmy też odpowiedzieć na pytanie, który z nich jest najbardziej retro.

52 Czarny Mustafa

Najmłodsza bestia z Hinckley – Triumph Rocket III Roadster to na razie książę wśród cruiserów. Takie maszyny śnią się po nocach.

56 Mistrzowie drugiego planu

Porównanie dwóch maszyn klasy średniej – Hondy CBF 600 F i Kawasaki ER-6f. Oto wyjaśnienie, dlaczego wśród europejskich motocyklistów te sprzęty idą jak ciepłe bułeczki.

64 Pełny striptiz

Gdy na budziku testowanego przez nas Fazera stuknęło 25 000 km, sprzęt powędrował w ręce mechaników, którzy rozebrali go do ostatniej śrubki. Staliśmy obok, patrząc im na ręce.

70 Uśmiech losu

Dwa choppery ze stajni Harleya-Davidsona: Dyna Wide Glide i Dyna Street Bob, mimo że na pierwszy rzut oka wydają się podobne, różnią się, i to bardzo. Jak to w życiu bywa – diabeł tkwi w szczegółach.

78 Kawał metalu

Duży, trwały naked z drugiej ręki? Proszę bardzo! W dziale „motocykl używany” bierzemy pod mikroskop Yamahę XJR 1300. W USA można spotkać sztuki z przebiegiem nawet ponad 200 000 mil!

SERWIS

98 Dentystom dziękujemy

Czy myślałeś kiedyś o tym, co dzieje się podczas ułamków sekund, gdy zapinasz kolejne biegi? Razem z nami możecie zajrzeć głąb skrzyni biegów.

100 Pompa bez zahamowań

Heble to jedne z ważniejszych elementów motocykla. Jeśli nie zadbasz o nie w porę, możesz nie doczekać kolejnych urodzin. Postanowiliśmy zgłębić temat i piszemy, jak dbać o pompę hamulcową i jak ją naprawiać.

102 Mróz dla zuchwałych

Prawdziwym twardzielom zima niestraszna, zwłaszcza jeśli przed zimnem chroni ich elektryczne wdzianko. Zobacz, co zrobić, aby sezon nie kończył się nigdy.

MAGAZYN

106 Autostradą do nieba

Wyprawa naszego czytelnika w Himalaje. Dość skromnie wyposażona sprzętowo ekipa wjechała na ponad 5000 m n.p.m.

SPORT

114 Uwaga, nadchodzi?

Ben Spies całkiem nieźle zadebiutował MotoGP. Valentino Rossi nie musiał się napinać – dziewiąty tytuł mistrza świata wywalczył już wcześniej.

120 Mistrzowskie rozdanie

Jeździmy maszynami mistrzów. Co kryją wyczynowe Yamahy YZ 450 F Antonio Cairoliego i YZ 250 FM Davida Guarneriego.

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

84 Garaż

90 Ogłoszenia drobne

96 Rentgen

124 Notatnik sportowy

130 Co w następnym numerze