TEST+TECHNIKA

16 Światło w tunelu

Power cruiser Ducati Diavel był jedną z tych maszyn, które podczas mediolańskich targów EICMA przyciągnęły tłumy. Piszemy też o tym, co pokazały Aprilia, BMW, Honda, Husqvarna, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Triumph i Zipp.

28 Ginący gatunek?

Beemka F 800 GS ma poważnego rywala, a nawet dwóch: nasz człowiek był na premierze Triumpha Tigera 800 i 800 XC.

36 Duży może więcej

Silnik Aprilii Dorsoduro 1200 ABS jest zupełnie nową (i udaną!) konstrukcją. Dzięki niemu sprzęt przyspiesza może nie atomowo, ale na pewno chętnie, czysto i bez szarpania.

40 Wściekli i szybcy

ACE 904 S Triumph Thruxton Special, Rütten-BMW RevZuR 980, Lohring-Ducati Sport 1000, Wedemyer-Moto Guzzi Le Mans III Scoro 850 i Dötsch-Kawasaki Rickman W 650 – pięć café racerów, które zachwycają.

54 Moment prawdy

Czy Victory Cross Roads (występujący również w wersji Deluxe) jest udanym połączeniem cech krążownika i turystyka?

62 Czy te oczy mogą kłamać?

W najnowszym Triumphie Speed Triple’u spece nieco przymrużyli mocno wybałuszone ślepia poprzedniej wersji. Oczywiście na tym zmiany się nie kończą.

68 Król nie jest nagi

W przypadku Kawasaki Z 1000 SX udało się uniknąć tego, co często dolega sportowym nakedom, którym dodano owiewki – brak charakteru.

72 100% sportu

Oto opis Aprilii RSV4 Factory APRC SE (Aprilia Performance Ride Control Special Edition). Kolejny dowód, że elektronika może dużo, a nawet więcej.

SERWIS

74 Cena rulez

W dziale „motocykl używany” o Suzi VZ 800 Marauder – bike’u, który ceną pokonał rywali.

94 Knebel na poślizg

Nasz przegląd układów kontroli trakcji, czyli co wymyślono, aby motocykl zmniejszał siłę napędową przekazywaną z silnika na tylne koło i dzięki temu nie dochodziło do poślizgu.

102 MultiGarmin

Garmin Zumo 220 to GPS dla motocyklowych podróżników, ale nadaje się także do skutera, samochodu, na rower i dla piechura.

MAGAZYN

104 Łucznicy na Naadam

Zawody sportowe z okazji święta Naadam były główną atrakcją wyprawy dwojga turystów aż do Mongolii. Ponad 17 000 km!

SPORT

112 Mr. Rossi, sayonara

Eliminacja w Walencji zakończyła tegoroczny sezon Grand Prix oraz epokę startów Valentino Rossiego na Yamasze. Pożegnań z teamami i markami było więcej.

116 6 dni na piątkę

85. Sześciodniówka zapisze się w naszej pamięci tym, że trwała tylko pięć dni i że nasi w klasyfikacji World Trophy zajęli 5. miejsce.

122 Poligon na ostro

Piątka amatorów wiedziała, że na MT Rally, organizowanym na poligonie drawskim, nie będzie łatwo. Ale właśnie o to im chodziło.

124 Zwycięzcy na pustyni

Triumfatorzy obu klas tegorocznego Pucharu Suzuki GSX-R odwiedzili Katar, gdzie m.in. oglądali ostatnią eliminację MŚ Endurance.

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

66 Kalendarz styczniowych imprez

80 Ogłoszenia drobne

86 Garaż

92 Rentgen

126 Notatnik sportowy

130 Co w następnym numerze