TEST+TECHNIKA

16 Low rider

Harley-Davidson Sportster SuperLow jest nowoczesnym motocyklem, który nawiązuje do klasyki z lat 40. i 50. To strzał w dziesiątkę, czy na wiwat?

20 Zakręcony świat winkli

W drugiej części relacji z Alpen Masters 2010 dokończenie eliminacji (poznajemy zwycięzców wśród funbike’ów/enduro i przecinaków) oraz pasjonująca rozgrywka finałowa z udziałem pięciu triumfatorów klas i mistrza alpejskich agrafek z ubiegłorocznej edycji Alpen Masters.

46 Szóstka do rock’n’rolla

Motto tych maszyn klasy pojemnościowej plus minus 800 cm3 mogłoby brzmieć: „Więcej nie potrzeba”. Porównanie Aprilii SL 750 Shiver, BMW F 800 R, Ducati Monstera 796, Kawasaki Z 750, Triumpha Street Triple’a i Yamahy FZ8.

62 Trzecia era bohatera

Młodociani ściganci w nowym Peugeocie Speedfighcie 3 docenią przede wszystkim drzemiące w jego piecyku koniki, które umożliwiają szybkie starty spod świateł.

SERWIS

68 100 000 km

Takie i podobne przebiegi to w przypadku Hondy CBF 500 nic dziwnego. O tym produkowanym tylko 4 lata, supertrwałym i niezawodnym sprzęcie w dziale o motocyklach z drugiej ręki.

86 Nakręć własny film akcji

Opisując zalety i wady czterech kamer wideo, które można przymocować do sprzęta, kurtki lub kasku, wspominamy o HD. Ale tym razem nie chodzi o Harleya- -Davidsona, lecz o obraz high definition (wysokiej rozdzielczości).

MAGAZYN

96 Off-road po wierchach

W czasie tygodniowego wypadu na Ukrainę dziewiątka naszych czytelników trafiła do dobrze ukrytej wśród lwowskich uliczek knajpy, w której można było zamówić danie o nazwie „Chwała UPA!” i popić drinkiem pt. „Hände hoch!”.

SPORT

102 Walczyć do końca

Jorge Lorenzo wywalczył sobie wielką przewagę w klasyfikacji MotoGP. Stoner, Dovizioso, Rossi nie mają wprawdzie szans na tytuł, mimo to nie odpuszczają.

108 Biaggi znowu wielki

Max Biaggi po kilkunastu latach przerwy znów został wyścigowym mistrzem świata. Tym razem wygrał serial WSBK.

114 Szkopek o pół koła

Tym razem Paweł Szkopek nie dał się Gwenowi Giabbaniemu i na ostatnim zakręcie sezonu pokazał, kto jest mistrzem w polskich superbike’ach.

120 Hiszpanie mistrzami trialu

Trial des Nations (drużynowe MŚ) – największą off-roadową imprezę sezonu 2010 w Polsce – zdominowali trialowcy z Półwyspu Iberyjskiego.

122 Seryjny zwycięzca

W ubiegłym roku Krzysztof Depta wygrał Honda CBR 125 R Cup, w tym triumfował w Pucharze Hornetów.

124 Katar dla zwycięzców

Tylko 6 tygodni trwał tegoroczny Suzuki GSX-R Cup. Zwycięzcy pojadą do Kataru.

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

66 Kalendarz listopadowych imprez w kraju i za granicą

74 Ogłoszenia drobne

80 Garaż

84 Rentgen

92 Relacje z imprez

126 Notatnik sportowy

130 Co w następnym numerze