TEST + TECHNIKA

14 Szczęśliwa „13”

Zanim targi EICMA w Mediolanie odsłonią nieco tajemnic, oto druga porcja nowości, które producenci przygotowali na sezon 2012.

20 Strach? A co to takiego?

Na Ducati Streetfightera 848 łaskawym okiem powinni spojrzeć ci, którzy lubią ostre sprzęty, ale nie mają takiej kasy, jaką trzeba wyłożyć na większego Streetfightera.

26 Nowe pokolenie

Trzy Hondy CBR 600 F. To niesamowite, jak wersja z 1991 r. wyprzedziła epokę. Jeszcze dziś (obuta w nowoczesne kapcie) dzielnie stawia czoło tegorocznej wersji. Jeźdźcy o sportowym charakterze z łezką w oku wspominają nadający się na tor model PC 35.

32 Krótka piłka – 350 EXC-F

W porównaniu sportowych enduro 350 cm3 rywale (Beta RR 4T 350, Husaberg FE 390, Husqvarna TE 310) mogli tylko błagać o litość zwycięzcę – KTM-a 350 EXC-F. Austriacki sprzęt był najlepszy pod każdym względem.

42 Pakiet startowy na ostro

Małe, ale ostre, czyli test porównawczy sportowych stodwudziestekpiątek: Aprilii RS4 125, Hondy CBR 125 R i Yamahy YZF-R 125. W tej klasie dzieje się ostatnio znacznie więcej niż np. wśród litrowych przecinaków.

50 0,7 litra to za mało?

Porównanie Suzuki GSR 750 i Yamahy FZ8. Ponieważ za oba z tych sprzętów trzeba wyłożyć podobne pieniądze, jak w wielu innych przypadkach decyduje to, co dla ciebie ważniejsze: sport albo więcej spokoju.

SERWIS

58 Zrób to sam

Potężne serce daje sporo możliwości, czyli bierzemy pod lupę używaną Yamahę FZ1 i FZ1 Fazer – sprzęty, które można przystroić w bardzo różne szaty.

80 Talking heads

Są być może jeszcze tacy, dla których bezprzewodowe systemy komunikacji są zbędnym bajerem szkodzącym przyjemności z jazdy. Pozostali chwalą je za poprawę komfortu podróży. Nasz test dwunastu Bluetoothów.

MAGAZYN

90 Kurorty obok rakiet

Polsko-niemiecka wyspa Uznam to fajne miejsce na jedno-, dwudniowy wypad.

110 Na północ i na południe

Miała być samotna podróż na Hondzie XR 125 dookoła Europy, miały być kontrasty, wyprawa na pełnym minimalu oraz mnóstwo nowych znajomości. I wszystko to było, tyle że niekoniecznie na zaplanowanej trasie.

SPORT

116 Radość i tragedia

2007 i 2011 – w tych sezonach Casey Stoner wygrał klasę MotoGP. Tegoroczne zwycięstwo ma gorzki smak – w Sepang (Malezja) podczas wyścigu zginął Marco Simoncelli.

120 Trójka dla Biaggiego

Przed ostatnią eliminacją MŚ Superbike trzeci w klasyfikacji generalnej Eugene Laverty miał tylko 2 pkt przewagi nad Maxem Biaggim. Włoch nie mógł tego tak zostawić.

124 Niemal jak czołg

Tuż po czołgach, które uczestniczyły w manewrach „Dragon 11”, na poligon drawski ruszyły motocykle, quady, samochody i ciężarówki, aby wziąć udział w jesiennej edycji MT Series.

EKSTRA

92 Polowanie z nagrodami

Pamiętaj, że Twoje zdanie się liczy. Popatrz, pomyśl i wybierz osiem najlepszych maszyn. To już czternasta edycja międzynarodowego plebiscytu Best Bikes. Nagrody czekają!

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

66 Kalendarz grudniowych wydarzeń

72 Ogłoszenia drobne

78 Rentgen

86 Garaż

128 Notatnik sportowy

130 stopka redakcyjna + co w następnym numerze