TEST + TECHNIKA

12 Mediolan ’15

Tegoroczne targi EICMA w Mediolanie sporo namieszały na motocyklowym rynku.

16 Celebryci lubią Konfederata

Celebryci – np. Tom Cruise i David Beckham – lubią sprzęty amerykańskiego Confederate’a. Jego 2,2-litrowy Hellcat Speedster to połączenie budzącej respekt mocy i wysmakowanego stylu.

24 Kuj żelazo, póki gorące

Power cruiser Scout – jeden z Indianów na sezon 2015 – bije po oczach typową dla marki czerwienią Indian Red. Rozwiązania techniczne to górna półka.

28 Krótka piłka

Inne litrowe przecinaki mają się czego bać! W 5 lat po premierze beemki S 1000 RR Niemcy odpalili nową wersję swojej Wunderwaffe.

34 Ziemia drży

Indian Chief Classic, Moto Guzzi California 1400, Triumph Thunderbird Storm, Yamaha XV 1900 A Midnight Star – na każdym z tych cruiserów warto zawiesić oko. Wręcz nie da się inaczej.

42 Ja już ją gdzieś widziałem...

Crossówki Husqvarny na sezon 2015: KTM-y w przebraniu czy niezależne konstrukcje?

44 Trój-miasto

Yamaha Tricity – niezbyt wielka maszyna na wielkie miasta. Nie bierz jej, jeśli jesteś tajnym agentem: na przemknięcie niezauważonym nie masz szans.

48 Rdzawy diament

Romet Soft – ta chińska „125” oferuje tyle, że bez trudu ją polubisz. Niestety, polubiła ją także rdza.

SERWIS

50 Poczciwa do bólu

Taki mógłby być najkrótszy używanej opis Hondy NC 700. Ma długowieczny silnik i pali tyle, co nic. Świetny bike na miasto i na krótkie wypady.

54 Best Bikes 2015

Za udział w tych wyborach są nagrody. Pierwsza: Yamaha MT-07 Moto Cage. Jak od kilkunastu lat, zawsze w grudniowym „Motocyklu” rusza Best Bikes – plebiscyt na najpopularniejsze motocykle sezonu.

68 Nie-zwykła przygoda

Popularność turystycznych enduro spowodowała, że producenci wymyślili kaski typu adventure, łączące cechy garnków off-roadowych i turystycznych. Nasz test 13 takich kapeluszy.

82 Zadania ramowe

10. część naszego cyklu „Jak działa motocykl”. Dlaczego powszechnie dziś stosowane ramy grzbietowe są lepsze od innych rozwiązań.

MAGAZYN

88 Oleju nie olej

Brytyjskie miasto Stoke-on-Trent jest znane z tego, że urodził się tam Slash z Guns’n’Roses i z fabryki Fuchs Silkolene. Nasz człowiek Slasha nie poznał, natomiast fabrykę zwiedził.

92 Slepý Krtek i Rumcajs

10 cruiserów i chopperów + dwa samochody – taka ekipa zwiedziła okolice Liberca.

94 60 przełęczy za jednym zamachem

60 przełęczy w Alpach i Pirenejach, 8600 km w trzy tygodnie, osiem krajów – oto efekt zafascynowania naszego czytelnika najwyższymi górami Europy.

SPORT

100 Sezon rekordów

Przed ostatnią rundą Grand Prix zwycięzcy dwóch klas byli już znani. Czy są jeszcze rekordy, których nie pobił Marc Márquez?