TEST + TECHNIKA

20 Cicha moc

178 KM najnowszej wersji Hondy FireBlade – taka moc to wśród dzisiejszych przecinaków żaden wypas. Chodzi przede wszystkim o to, aby była ona dostępna w dowolnym zakresie obrotów.

30 Spełnione sny bikera

Bandity zarobiły dla Suzuki kupę kasy. Nic więc dziwnego, że następca GSX – F 600 wzoruje się na Bandicie. Czy da on radę hitowi rynkowemu, jakim jest Kawasaki ER-6f? Nasze porównanie.

38 Zerwane kajdany

Ducati 848 to sprytne połączenie niekonwencjonalnych pomysłów stylistycznych, mocy i lekkości konstrukcji.

44 Pozytywna wibracja

Harley-Davidson Sportster 1200 Nightster za przyzwoite pieniądze oferuje zaskakująco dobrą poręczność oraz odpowiednie: charakterystykę silnika i dobór przełożeń.

50 Sposób na trasę

Porównanie podróżnych enduro: Hondy Transalp, Kawasaki KLE 650 i Suzuki V-Stroma 650. Mniej mocy i momentu nie musi oznaczać mniejszej przyjemności z jazdy, szczególnie jeśli puści się je na trasę pełną winkli.

64 Wąska talia małego zeta

Przygotowane na ten sezon Kawasaki Z 750 niewątpliwie ma bardzo fajną linię. Ale może mieć trudności w konfrontacji z armią sześćsetek.

74 2008: ring wolny

Kolejny sezon to kolejny postęp w technice motocyklowej. Najlepiej widać go wśród przecinaków. Nasz przegląd tego, co gra w duszach motocykli sportowych.

SERWIS

96 Tygrys wędrowny

Kilkadziesiąt lat temu imiennika tego sprzęta uznawano za coś w rodzaju dzisiejszej R-jedynki. O współczesnym Triumphie Tigerze w ramach cyklu o motocyklach używanych.

102 Olej na widelcu

Jak wymienić olej w przednim zawieszeniu – nasze rady co do sposobu postępowania. Oraz przegląd polskiej oferty olejów do zawieszeń.

110 Rentgen

Nasza nowa stała rubryka. Prześwietlamy w niej okołomotocyklowe gadżety, aby stwierdzić, czy ułatwiają one bikerom życie, czy może producent zaliczył wtopę. Testujemy je na własnej skórze.

MAGAZYN

112 U Drakuli na płozach

Opis ostrego przypadku choroby, która występuje jedynie zimą – snowmobilu. Dopadła ona w Rumunii czytelnika MOTOCYKLA i grupę jego kumpli.

SPORT

120 Byłem numerem 27

Nasz człowiek miał rzadkiego farta – dosiadł oznaczonego numerem 27 Ducati GP7, które w sezonie 2007 dowiozło Caseya Stonera do zwycięstwa w klasie MotoGP.

129 Najtańsze ściganie

To określenie jak ulał pasuje do Pucharu Hondy CBR 125. Im bliżej sezonu, tym więcej znamy szczegółów dotyczących tych rozgrywek.

EKSTRA

14 MotocyklExpo po raz trzeci

Zapraszamy na tegoroczne targi MotocyklExpo (1-3 lutego, hala Expo XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14). Dokładny plan rozmieszczenia stoisk i namiary na wystawców.

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

84 Listy

86 Ogłoszenia drobne

106 Garaż

118 Imprezy

126 Notatnik sportowy