TEST+TECHNIKA

14 Pojedynek gigantów

KTM 1190 RC8 R kontra Ducati 1198 S. Austriacki sprzęt zachwyca świetnymi zawieszeniami, bogatym wyposażeniem i perfekcyjnym wykończeniem; włoski przecinak bije go fantastyczną kontrolą trakcji. Podczas tego porównania spod sprzętów szły iskry na torze.

24 Gdzie ta wściekłość...

Za oceanem na Hondę VT 1300 CX mówią Fury (ang. złość, wściekłość, furia). 58 KM z 1312-centymetrowego silnika – ta moc każe podejrzewać, że Fury w nazwie to przesada. Czy rzeczywiście?

30 Transatlantyki na wyspie

Kręte drogi na Korsyce pozwoliły stwierdzić, że Yamaha FJR 1300 A, BMW K 1300 GT i Kawasaki 1400 GTR nie muszą bać się jazdy po winklach, mimo że każdy z tych sprzętów waży 300 kg z kawałkiem.

42 Trzy kolory – czerwony

Wystarczy równa górska droga (lub jeszcze lepiej tor), żeby jeździec na Ducati 848 poczuł się najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem. W miejskich korkach nie jest już tak różowo, ale nie ma w tym nic dziwnego.

48 Wrogowie publiczni

Do walki stanęły trzy agresywne naked bike’i – KTM 990 Super Duke, MV Agusta Brutale 990 R oraz Triumph Speed Triple. Ekonomia, komfort i przydatność na co dzień nie mają tu większego znaczenia. Tu chodzi wyłącznie o radość z jazdy i adrenalinę. Ich nazwy znamy od kilku lat, ale sprzęty są świeżutkie.

62 Zrobił Kazek wynalazek

Trzy koła to o 50% więcej niż dwa. Sprawdzamy, czy w takiej samej proporcji rośnie przyjemność z jazdy trzykołowymi sprzętami. Najmocniejszy zaprzęg (Suzuki B-King z wózkiem bocznym) ma moc 184 KM, najsłabsze Piaggio MP3 – jedynie 33.

SERWIS

70 Jak kameleon

VN 800 – nasz kolejny motocykl z drugiej ręki – dowodzi, że goście z Kawasaki w tym przypadku skumali, na czym polega konstruowanie chopperów z duszą.

92 Warta skóra wyprawki

Jeśli z uporem godnym lepszej sprawy twierdzisz, że skóra to jedynie słuszny materiał na strój dla motocyklisty, a przy tym nie lubisz moknąć – mamy coś dla ciebie. Testujemy sześć wodoodpornych kombinezonów skórzanych.

MAGAZYN

108 4300 km radości

Nasi czytelnicy silną grupą wybrali się z Gdańska w Alpy. Jeden z nich znalazł swoje miejsce na ziemi: jak tylko wygra w totka, na stałe przeprowadzi się na przełęcz Stelvio.

SPORT

116 Prąd na Tourist Trophy

Czy ostra jazda, której zamiast ryku silnika towarzyszy dźwięk wirującej pralki, może fascynować? Po raz pierwszy w ponadstuletniej historii wyścigów na wyspie Man wystartowały motocykle elektryczne. Mimo problemów było ostro.

122 Macau w nagrodę

Marcin Kondratowicz i Tomasz Grabowski w nagrodę za zwycięstwo w Suzuki GSX-R Cup 2009 r. pojechali na żywo zobaczyć uliczny wyścig w Macau. To nie była jedyna atrakcja...

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

76 Garaż

82 Ogłoszenia drobne

90 Rentgen

102 Imprezy

124 Notatnik sportowy

130 Co w następnym numerze