TEST+TECHNIKA

24 Jazda z prądem

KTM Freeride atakuje cichaczem. Nic w tym dziwnego, bowiem zaprezentowana na Tokio Motorcycle Show maszynka jest pierwszym elektrycznym off-roadem pomarańczowych.

28 Cztery w jednym

Czy jest możliwy motocykl będący jednocześnie maszyną na miasto, ścigaczem, turystykiem i enduro? Raport z jazdy Ducati Multistradą 1200 S.

38 Bandyta w jajku

Suzuki GSX 1250 FA to ulepszony Bandit, który pełną owiewką i przystępną ceną ma zdobyć serca miłośników turystyki. W ofercie jest też duży Bandit. Czym to się skończy?

46 Weź to na klatę

Pięć sprzętów w grupie „rozsądnych” i sześć w grupie „odpałowych” walczyło o zwycięstwo w naszym wielkim teście power naked bike’ów.

78 Very bad boy story

Jeszcze dłuższe wheelie, jeszcze większy poślizg w winklu, jeszcze dziksza jazda – oto KTM 690 Duke R. Pary dostarcza mu najsilniejszy w historii jednocylindrowiec.

84 Dobrze i niedrogo

Oprócz pokazanej niedawno Hondy CBF 1000 w sprzedaży jest nadal starsza wersja – CBF 1000 Classic. Czym różnią się i co mają ze sobą wspólnego te dwa motocykle?

92 BMW jak wino

Rewolucja czy ewolucja? Czy nowy BMW R 1200 RT jest faktycznie lepszy od poprzedniej wersji? Doszliśmy do wniosku, że najlepiej wsiąść na oba i sprawdzić.

102 Ciasteczkowy potwór

Dostojny, klasyczny, elastyczny i naprawdę nowoczesny. Testujemy Kawasaki VN 1700 Classic.

SERWIS

114 Fun na tony

W dziale „motocykl używany” o czterech supermoto: KTM-ie LC4 640, Suzuki DR-Z 400, Aprilii Pegaso 650 Strada i Hondzie FMX 650.

140 Metoda na MacGywera

Mimo srogiej zimy nasi ludzie przetestowali osiem kasków integralnych do 1000 zł. Żeby uchronić ich od odmrożeń i łamania w kościach, posadziliśmy ich na tylnej kanapie Citroëna C3 Pluriela.

150 Opona z bloga

Nasz człowiek testuje Metzelery Sportec M5 Interact – opony, w których projektowaniu wzięło udział 20 tys. internautów.

154 Szansa na sukces

Dunlopy SportSmarty łączą najlepsze cechy Qualifierów RR oraz RoadSmartów. Na torze sprawdziliśmy, jak smakuje to danie.

158 Genialny wynalazek

Odkąd zostało wynalezione, przejechało długą drogę. Czyli historia kół motocyklowych w skrócie.

164 Chroń swą skroń

Czy wiecie, w jaki sposób testuje się współczesne kaski? Czym różnią się produkty przeznaczone na rynek amerykański, europejski i azjatycki? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźliśmy w Arai Inspiration Center.

MAGAZYN

168 Klasyka gatunku

Wyniki plebiscytu Best Bikes 2010 zaskoczyły nas... swoją całkowitą przewidywalnością.

170 Alpejski rollercoaster

Dziesięć alpejskich przełęczy na terenie Szwajcarii to nasza podpowiedź, dokąd pojechać motocyklem w długi weekend majowy.

190 W kraju wina i futbolu

Skończona czterdziestka, wnuczka przyjdzie na świat lada dzień – nie ma co, trzeba śmignąć do Portugalii. Tak pomyślał jeden z naszych Czytelników i tak zrobił.

SPORT

200 Biaggi & Aprilia

Czyżby czas dominacji Ducati w WSBK dobiegał końca, czy nadchodzi czas Aprilii? Max Biaggi robi, co może, by tak właśnie się stało.

206 Wirus na torze

Co i jak zrobić, aby wystartować w oficjalnych wyścigach motocyklowych.

210 Ostre winkle

Ruszają Puchary Hondy. Zawodnicy zmierzą się na kartingowych torach w Poznaniu, Modlinie i Kielcach.

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

124 Garaż

132 Ogłoszenia drobne

212 Notatnik sportowy

218 Co w następnym numerze