TEST + TECHNIKA

16 Maksimum Vmaxa

Najnowsza wersja Yamahy Vmax ujrzała światło dzienne na początku czerwca. 200 KM z 1679 cm3 to zapowiedź niezłych przyspieszeń.

20 Tradycja w odstawkę

Enduro BMW G 450 X jest kolejnym dowodem, że niemiecka firma na serio zaangażowała się w walkę w off-roadzie.

26 Nieco mniejszy niedźwiedź

Yamaha Grizzly 550: ten quad – mimo mniejszej pojemności od Grizzly’ego 700 – umie prawie tyle, co on, ale powinien być od niego tańszy.

32 Nie taki potwór straszny...

Ducati 696 jest wyraźnie lepszy od Ducati 695. Jeśli więc starsza wersja miała moc uzależniania, nowsza ma ją tym bardziej.

42 Tak jak kiedyś

Ducati GT 1000, Harley-Davidson XR 1200, Honda CB 1300, Moto Guzzi V7 Classic, Triumph Thruxton i Yamaha XJR 1300 – porównanie retro bike’ów, czyli sprzętów, które stylem nawiązują do minionych czasów, ale mają bardzo nowoczesne rozwiązania techniczne.

62 Błyskotka szybka jak strzała

Premierowa Bimota DB7 stanowi twardy dowód, że włoska firma coraz lepiej umie łączyć piękno i funkcjonalność.

66 Stary, to znowu ty?

Test Hondy Transalp ABS pozwolił stwierdzić, ile jest cukru w cukrze, czyli ile najnowszy Trampek ma wspólnego z poprzednimi wersjami.

72 Kąsanie GS-a

Moto Morini Granpasso 1200 ma papiery, aby z sukcesem powalczyć na rynku turystycznych enduro np. z BMW R 1200 GS.

SERWIS

74 ABS po kablu

Spece z Hondy, wierni filozofii firmy, pokazali system „brake by wire”, który ma znacznie poprawić bezpieczeństwo jazdy na przecinakach.

78 Nie tylko geograficzna

Mapa zapłonu – jak ją się robi? Dzięki niej układ wtryskowy może wykazać wszystkie swoje przewagi nad zasilaniem gaźnikowym.

80 Jego wielkość Doktor Big

Suzuki DR 750 S i 800 S to sprzęty w pełni zasługujące na miano podróżnych enduro. O nich w dziale o motocyklach używanych.

106 Klej na gumie

Oceniamy i porównujemy sześć kompletów opon do motocykli sportowych i cztery do maszyn sportowo-turystycznych.

MAGAZYN

120 Smak zwycięstwa

Trzy pierwsze nagrody dla Suzuki, dwie dla Yamahy oraz po jednej dla Aprilli, BMW i Harleya. Czyli wręczenie nagród zwycięzcom plebiscytu Best Bikes 2008.

122 Co nowego?

Dzięki wizycie w znajdującej się w Chinach fabryce produkującej wyroby z logo Berik i Arlen Ness, wiemy, jakie wzory produktów wejdą na rynek w przyszłym sezonie.

132 Voodoo, muzyka i Niger

Czterodniowy Festival sur le Niger prezentuje całe bogactwo kultury ludów zamieszkujących afrykańskie państwo Mali.

SPORT

142 Stoner: Już jestem!

Czyli ci, którzy zwątpili, czy Casey Stoner wywalczy jeszcze cokolwiek w tegorocznym MotoGP, mogą odszczekiwać swoje słowa.

150 Max na maksa

Max Neukirchner ma papiery na mistrza świata. W klasyfikacji generalnej MŚ Superbike wyżej od niego jest tylko Troy Bayliss.

156 Cały świat w Kwidzynie

Aż 15 lat czekaliśmy na przyjazd najlepszych speców od off-roadu. 7. i 8. eliminacja MŚ w Enduro, rozegrana w Kwidzynie, zadowoliła widzów i uczestników.

160 Szkopek na topie

Paweł Szkopek miał w przeszłości lepsze i gorsze sezony, ale tak jak teraz – pewnie i piekielnie szybko – jeszcze nie jeździł. Jest wyraźnie u szczytu formy.

166 Trzy razy „Ciacho”

Tomasz „Ciacho” Biernat na razie nie daje nikomu szans w Suzuki GSX-R Cup. W kategorii powyżej 600 cm3 wygrywa jak chce.

168 Wygrać z Sudołem

Po czterech eliminacjach Honda CBR 125 R Cup prowadzi Jakub Sudoł, ale do zwycięstwa w rozgrywkach jeszcze mu daleko.

170 Nastoletni mistrz

Zakończone już rozgrywki Młodzik Quad Cup by Yamaha udowodniły to, co wiadomo nie od dziś: im wcześniej małolaty zabiorą się za sport, tym dla nich lepiej.

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

86 Rentgen

88 Garaż

90 Kalendarz sierpniowych imprez

96 Ogłoszenia drobne

124 Imprezy

172 Notatnik sportowy