TEST+TECHNIKA

22 W długą drogę

Odpowiednie komfort i moc, nieutrudniające życia rozmieszczenie kufrów: nowy Triumph Sprint GT to sprzęt, który sprawdzi się nawet podczas najdalszych wypraw.

28 Prosta przed kreską

Najpierw był test przydatności na co dzień (nr 6/2010), potem jazda na maksa, czyli blisko lub nawet powyżej 300 km/h (nr 7/2010). I na koniec sprawdzian na torze. Z dziewięciu kandydatów wybraliśmy najlepszego litrowego przecinaka na rok 2010.

48 Mydełko (GSX 1250) FA

GSX 1250 FA to nowy motocykl w ofercie Suzuki, choć nowości w nim jak na lekarstwo. To może być nawet zaleta. Patrz: Bandity.

52 W pełnym świetle nocy

Pierwsza z dwóch części porównania podróżnych enduro. Oto skład siódemki, którą pogoniliśmy tam, gdzie latem całą noc nie zapada ciemność: BMW R 1200 GS, Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX, Ducati Multistrada 1200 S Sport, KTM 990 Adventure, Triumph Tiger SE, Yamaha XT 1200 Z Super Ténéré.

66 Easy Rider

Od premiery filmu „Easy Rider” w 1969 roku, w którym „zagrał” legendarny motocykl Captain America, wiadomo, jak ma wyglądać chopper. Ale jazda na nim to wyzwanie.

72 Hamburger czy sushi

H-D V-Rod Muscle i Suzuki M 1800 R Intruder, czyli trudny wybór dla tych, którzy lubią lans.

82 Hybrydowy cud?

Jaki sens ma trójkołowy skuter napędzany silnikami spalinowym i elektrycznym? Wiedzą to spece z Piaggio. Oto ich MP3 Hybrid.

SERWIS

84 Książęcy fun

KTM-a Duke’a (książę), kupowanego na rynku sprzętów używanych, należy sprawdzić wyjątkowo dokładnie. Nie jest to bowiem wzór trwałości i niezawodności.

108 Kapcie pod sport

Który z sześciu zestawów opon sportowych wypuszczonych na rynek w tym sezonie jest najlepszy i dlaczego. Drugi z trzech naszych tegorocznych testów ogumienia.

MAGAZYN

122 Było gorąco

Siwy dym, drift, stunt, FMX i wyścigi – oto najkrótszy opis czerwcowego ExtremeMoto, które na dwa dni zaludniło warszawskie lotnisko Bemowo.

126 Z północy na południe

Plan był prosty – w dwa dni dojechać na motocyklu z Sopotu do Zakopanego. Wyszło jakieś 1200 km. 44 uczestników Infernal Moto Race zrobiło to w diabelskim stylu.

132 Na północny skraj Europy

Na kompleks obsługujący Nordkapp składają się: obserwatorium, hotel, restauracje, kawiarnie, sklep, kino i inne takie, nastawione oczywiście na robienie kasy. Tłok jak na Krupówkach w środku sezonu. Wyprawa czytelników naszego miesięcznika.

SPORT

140 Samotny jeździec

W MotoGP pod nieobecność Rossiego Jorge Lorenzo najczęściej podąża do mety jako samotny jeździec. Czy „The Doctor” odkuje się, jak wróci?

146 Suzuki ma kłopoty

25-lecie GSX-R-a Suzuki chce uczcić wygraniem Mistrzostw Świata SBK. Na razie wygląda na to, że Aprilia (a właściwie Max Biaggi) może pokrzyżować te plany.

150 Błażusiak cztery na cztery

Cztery starty i cztery zwycięstwa. Taki jest bilans występów Tadeusza Błażusiaka w Erzberg Rodeo – najtrudniejszej imprezie enduro na świecie.

154 Poznański syndrom

Z całą siłą ujawnił się on podczas III eliminacji wyścigowych MP rozegranych na nowo oddanym Slovakiaring. Nie można wciąż trenować i ścigać się na jednym torze – w Poznaniu.

160 Śmiganie i szkolenia

Fun & Safety – trwa cykl teoretyczno-praktycznych imprez pod tą nazwą.

162 Puchar na przekąskę

Mamy dowód, że puchary markowe prowadzą prostą drogą do motocyklowego wyczynu.

164 Obłucki rewolucjonista

Podczas eliminacj MŚ Enduro, rozegranej w słowackim mieście Puchov, Bartek Obłucki zadeklarował odejście od Husqvarny.

STAŁE RUBRYKI

3 Od redaktora

6 Krótko

86 Kalendarz sierpniowych imprez w kraju i za granicą

92 Ogłoszenia drobne

98 Garaż

106 Rentgen

122 Relacje z imprez

166 Notatnik sportowy

170 Co w następnym numerze